Obrzezanie Szczecin

Obrzezanie to wycięcie napletka w wieku dziecięcym lub w wieku pokwitania.

Obrzezanie polega na odcięciu części napletka najczęściej wraz z wędzidełkiem. Odbywa się z powodów religijnych lub kulturowych a także coraz częściej ze względów kosmetycznych.Wskazaniami medycznymi są: stulejka, zbyt długi napletek.

Badania wykazały, że zabieg znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia u partnerki raka macicy i raka szyjki macicy.

Zabieg laserowego obrzezania zwiększa jego precyzję, zmniejsza ryzyko powikłań, skraca czas gojenia, a zabieg jest mniej krwawy niż ten wykonywany tradycyjną metodą.

 

[more]

Obrzezanie, to inaczej usunięcie napletka. Podczas obrzezania napletek jest usuwany, co w konsekwencji prowadzi do tego, że głowa penisa (żołądź) jest trwale odsłonięta. Zabieg jest często elementem terapii w przypadku, gdy mężczyzna chorował na stulejkę. Stulejka czyli zbyt ciasny napletek, niepozwalający na całkowite zsuniecie z żołędzi członka. Stulejka najczęściej jest wrodzona, ale coraz częściej pojawia się też jako efekt przebytych chorób. Wywołuje ona u dojrzałych mężczyzn szereg trudności w życiu seksualnym. Zabieg obrzezania można wykonać u urologa. Obrzezanie wpływa na odczuwanie przyjemności z seksu, trwa dłużej, a kobiecie łatwiej jest osiągnąć orgazm. Po zabiegu obrzezania penis staje się mniej wrażliwy, co oznacza że potrzebuje większej liczby i intensywności bodźców, aby odpowiednio zareagować. Kobiety dzięki temu mogą dłużej cieszyć się seksem. Mężczyzna obrzezany wygląda lepiej. Takie odczucia kobiet mogą być związane z tym, że obrzezanie ułatwia mężczyźnie dbanie o higienę sfer intymnych. Nie ma też niepotrzebnych, dodatkowych fałdów skóry, które czasami układają się w nieładny sposób. Mężczyzna przechodzi obrzezanie, gdy jest już dojrzały i wkroczył w świat seksualności, to dla niego ogromne przeżycie odbijające się na życiu psychicznym. Mężczyzna po zabiegu obrzezania jest zdrowy a nawet zdrowszy niż przed zabiegiem

[/more]