Krótkie wędzidełko – korekcja Szczecin

Krótkie wędzidełko  jest to fałd skórny łączący napletek z żołędzią prącia .

Zbyt krótkie powoduje dyskomfort w życiu seksualnym, zniekształcenie prącia, niemożność pełnego odprowadzenia napletka w czasie wzwodu. Krótkie wędzidełko może być odpowiedzialne za przedwczesny wytrysk, a jego leczenie może doprowadzić do ograniczenia tego problemu.

Częstym problemem jest naderwanie wędzidełka lub jego zerwanie podczas aktywności seksualnej. Następstwem gojenia się tych ran są blizny, które jeszcze bardziej skracają wędzidełko i uniemożliwiają pełne odprowadzenie napletka.

Leczenie wędzidełka polega na podcięciu krótkich włókien i uwolnienie napletka w znieczuleniu miejscowym. Innym sposobem leczenia jest zabieg laserowy ograniczajęcy do minimum krwawienie i możliwość powikłań pooperacyjnych. Po zabiegu laserowym najczęściej nie jest konieczne zakładanie szwów co znacznie skraca czas gojenia i redukuje dyskomfort.

 

[more]

Korekcja krótkiego wędzidełka napletka, które jest podłużnym, trójkątnym fałdem skóry pomiędzy spodnią powierzchnią żołędzi a napletkiem może byś zabiegiem laserowym. W warunkach prawidłowych wędzidełko nie utrudnia odprowadzenia napletka z żołędzi. U pacjentów z krótkim wędzidełkiem dochodzi do bolesnego pociągania w czasie wzwodu co często kończy się jego rozerwaniem. Wielokrotne pękanie wędzidełka i samoistne gojenie prowadzi do powstania blizny, która nasila dolegliwości.

Leczenie krótkiego wędzidełka jest operacyjne, może być wykonane jako zabieg laserowy. Zabieg wykonywany w znieczuleniu miejscowym i polega on na odpowiednim nacięciu i zeszyciu wędzidełka. Operacja krótkiego wędzidełka może być wykonana ambulatoryjnie i nie wymaga hospitalizacji. W większości przypadków zakładane są szwy wchłanialne, ale zależne jest to od preferencji operatora. Większość urologów zaleca stosowanie miejscowo maści z antybiotykiem i toaletę rany. Korekcja krótkiego wędzidełka jako zabieg laserowy, jest zabiegiem bezkrwawym.

[/more]