Brodawki narządów płciowych – leczenie Szczecin

Brodawki narządów płciowych to każda zmiana skórna w tej okolicy powodująca defekt kosmetyczny lub utrudniająca prawidłowe funkcje organizmu.

Brodawki narządów płciowych leczonych we wczesnym etapie praktycznie nie pozostawiają widocznych blizn.

Zmiany takie mogą być typowe dla narządów płciowych jak kłykciny kończyste. Ale również mogą pojawiać się zmiany widywane w innych częściach skóry. Mogą to być włókniaki, kaszaki, znamiona barwnikowe, naczyniowe, przebarwienia i wiele innych.

Leczenie to najczęściej chirurgiczne usunięcie w znieczuleniu miejscowym.

Alternatywą są zabiegi laserowe, które odbywają się prawie bezkrwawo i ograniczają możliwość wystąpienia powikłań pooperacyjnych czy nawrotów choroby.

 

[more]

Brodawki narządów płciowych to małe, drobne krostki i guzki występujące w okolicach narządów płciowych. Brodawki narządów płciowych to dolegliwość, z którą boryka się wielu pacjentów. Małe, drobne guzki pojawiają się w okolicach krocza i sromu, w pochwie i na szyjce macicy, penisa, odbytu. Często posiadają bardzo zróżnicowaną wielkość. Czasem nawet trudno je zauważyć.

Brodawki narządów płciowych wywołuje wirus brodawczaka ludzkiego (HPV). Istnieje kilka rodzajów tego wirusa. Niektóre z jego odmian mogą powodować nawet raka sromu czy odbytu. Nie warto jednak wpadać w panikę. Są to naprawdę pojedyncze przypadki. Zwykle wirus ten nie wywołuje aż tak wielkiego zagrożenia. Do zakażenia wirusem brodawczaka najczęściej dochodzi podczas współżycia. Choroba ta jest bowiem jednym ze schorzeń przenoszonych drogą płciową. Warto również pamiętać, że najłatwiej wirusem tym zarazić się podczas seksu oralnego, analnego lub stosunku pochwowego z osobą zakażoną. Należy również wiedzieć, że wirus HPV posiada bardzo długi czas inkubacji. Brodawki narządów płciowych mogą więc pojawić się nawet po długim czasie od chwili zakażenia. Pierwsze dolegliwości ujawniają się czasem nawet po kilku latach. Czasami kobiety są wręcz nieświadome tego, że cierpią na taką dolegliwość. Brodawki mogą bowiem umiejscowić się na przykład na powierzchni szyjki macicy.

[/more]