Zabiegi laserowe Szczecin

Zabiegi laserowe -to praktycznie bezkrwawe zabiegi chirurgiczne.

Laser zastępuje nóż, pozwala też odparować, zniszczyć chore tkanki.

Zaletą zabiegów z użyciem lasera jest brak fizycznego kontaktu narzędzia z tkankami leczonej osoby, dzięki czemu praktycznie eliminuje się ryzyko zakażenia; ponadto precyzja zabiegu jest zazwyczaj znacząco wyższa, niż przy użyciu technik klasycznych.

Większość zabiegów może być dokonana przy użyciu lasera. Urologiczne schorzenia w których może on być wykorzystany to:

  • plastyka napletka
  • operacja krótkiego wędzidełka
  • wycięcie napletka (obrzezanie)
  • usuwanie brodawek okolicy narządów płciowych
  • usuwanie kłykcin kończystych

 

[more]

Zabiegi laserowe w urologii wykorzystują laser CO2 o dł. fali 10 600 nm. Energia wiązki promieniowania zogniskowanej na tkance jest zamieniania w ciepło. Tkanka bezkrwawo odparowuje. Zabiegowi towarzyszy zamknięcie naczyń limfatycznych i krwionośnych.
Zabiegi laserowe polegają na tym, że lekarz kieruje promień lasera, który działa z niezwykłą precyzją. Bezkontaktowość zabiegu i towarzysząca mu w miejscu naświetlania wysoka temperatura zapewniają jego sterylność. W przeciwieństwie do innych metod w czasie zabiegu cały czas widoczna jest stopniowo odparowywana zmiana. Dlatego zakres zabiegu jest zawsze ograniczony do niezbędnego minimum.
Zabiegi laserowe usuwają zmiany bez uszkadzania przylegającej skóry. Po zabiegu ranka pokrywa się strupkiem. Nie trzeba nosić opatrunku, można normalnie się myć i używać kosmetyków. W większości przypadków gojenie jest bezbliznowe. Dzieje się tak, ponieważ miejsce poddane zabiegowi goi się przez ziarninowanie w przeciwieństwie do procesu nazywanego rychłozrostem, dzięki któremu zrastają się brzegi przeciętej mechanicznie skóry. Jeżeli zmiana jest podejrzana stosujemy chirurgię konwencjonalną, dermatochirurgię a zmianę badamy histopatologicznie. Zabiegom laserowym mogą być poddani pacjenci w każdym wieku, również dzieci i kobiety w ciąży. Przy dużych zmianach zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.
Zabiegi laserowe mogą dotyczyć wielu różnych chorób urologicznych w których dotychczas wykorzystywany był skalpel, między innymi leczenie stulejki, kłykcin czy krótkiego wędzidełka.

[/more]